Arhiiv

Miks on tühja õhuvahega sein külm?

Seina tühjas õhuvahes olev õhk, mis on seina sisemise osa mõjul soojenenud, tõuseb üles. Selle asemele aga tuleb erinevate hõredate kohtade kaudu altpoolt sisse tungiv külm õhk. Katusealusesse ruumi tõusnud soe õhk viib erinevate pragude kaudu ruumidest välja umbes 80 protsenti seinte kaudu kaduvast soojusest. Soe õhk, mis pole veel jõudnud katusealuse kaudu hoonest väljuda, puutub kokku külma välismüüritisega ja langeb jahtudes allpoole, kuni kokkupuutes seina sisemise osaga taas soojeneb. Niisugune konvektsiooniring põhjustab umbes 20 protsenti seintekaudsetest soojuskadudest. Selle „korstna” kaudu läheb soojus hoonest välja palju kiiremini kui inimesed seda ette kujutavad.

Millest hoone soojustamist alustada?

Hoone soojustamise prioriteedid:

1.vahelagi või katusealune – kuna soe õhk tõuseb alati üles ja annab oma soojuse esmajoones lagedele;

2.aknad

3.seinad

4.põrandad.

Termovaht – mis see on?

Soojustusmaterjal . Spetsiaalsete ainete vesilahused segatakse seadmetes vajalikes suhetes kokku ja segu muudetakse suruõhu abil vahuks, mis pritsitakse seintes olevatesse tühemikesse. See soojustusvaht koosneb miljonitest väikestest suletud õhumullidest. Tahkudes muutuvad need pehmeks, valgeks, veeauru läbilaskvaks materjaliks – Termovahuks. See materjal on loodud üle 50 a tagasi. Termovaht on loodud Saksamaal ja on ettenähtud olemasolevate elumajade seintes olevate tühjade õhuvahede (- õõnsuste) täitmiseks.

Selle tehnoloogia abil on ülemaailma soojustanud tuhandeid hooneid. Oleme pakkunud sarnast tehnoloogiat alates 2006 aastast.

Mis edasi?

Juhul, kui Te peale tutvumist tööde teostaja poolt esitatud materjali kvaliteedi ja pikaealisuse garantiikirjade ning tööde teostaja kvalifikatsioonidokumentidega olete pakutud hinnaga nõus, võib töid kohe alustada.

Lisaks sellele on soojustustööde teostamiseks vaja elektrienergiaallikat õhukompressori mootori toiteks ning vett. 1 m3 Termovahu valmistamiseks kulub umbes 30 liitrit vett.

Kas see ei riku mu maja ära?

Ei. Kõik tööd teostatakse maja välisküljel kiiresti ja sujuvalt. Brigaad tuleb kohale mobiilse seadmega soojustusvahu valmistamiseks ja sissepritsimiseks ning õhukompressoriga, mis paigutatakse õues sinna, kus nad klienti ei sega. Mõnda aega töötab meeskond ümber Teie maja, puurides väikseid auke välisseina tellistevahelistesse vuukidesse. Telliseid endid ei kahjustata. Peale seda valmistatakse täiskinnises seadmes spetsiaalsete ainete vesilahused, seadme külge kinnitatakse voolik koos otsikuga, mis pannakse seinas olevasse auku. Seadmest väljuv soojustusvaht täidab seinatühemiku.

Kuidas veenduda, et kogu seinatühemik on täidetud?

Augud puuritakse seina 1 m sammuga nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Operaator teab täpselt, millal 1 m seinatühemik täitub. Järgmisesse auku paigaldatud märgisti näitab, millal tuleb pritsimine sinna üle viia. Niiviisi, pritsides Termovahtu aukude kaudu seinatühemikesse, soojustatakse kogu sein mõne tunniga. Lisaks sellele teostavad meie töötajad Teie soovil ka seina täitmise kvaliteedi ekspertiiskontrolli, s.t. puurivad augud, millest saab kontrollida vahu olemasolu konkreetses kohas, et Teil ei jääks seinatühemike täielikus täitumises mingit kahtlust. Niisuguse kontrolli eest täiendavalt tasuda ei tule.

Kas seina puuritud augud jäävad näha?

Peale soojustusvahu pritsimise lõpetamist täidavad töölised augud mördiseguga ja korrastavad vuugid. Juhul, kui sein oli krohvitud, taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil võimalikult ligilähedase tooniga. Peale segu kuivamist on aukude puurimiskohti muust seinast raske eristada. Pärast töö lõpetamist koristab brigaad ümbruse, jätmata endast maha mingeid jäätmeid ega prahti.

Ega Termovaht hooldust ei vaja?

Ei. Termovaht ei kõdune, ei hallita, ei mädane, ei karda külma, ei lõhna; see materjal laseb läbi veeauru, kuid ei ima endasse niiskust, kaitseb puitu mädaniku eest ja metallist seinadetaile korrosiooni eest, ei aita kaasa põlemisprotsessile.