Missugust seinte soojustamise viisi valida?

1. Jätta seintesse tühi õhuvahe ja soojustada seinad väljastpoolt?

Seinte välissoojustus on efektiivne vaid siis, kui seintes ei ole tühja õhuvahet, kuna soojenenud õhk tõuseb mööda õhuvahe siseseina üles ja viib igasuguste väikeste katusealuste hõredate kohtade kaudu soojuse välja. Õhuvahe välisseina kaudu toimub vaid väike soojuskadu. seepärast on õhuvahega seinte soojustamine väljastpoolt ebaratsionaalne, kuna saavutate vaid osalise efekti. Seda enam, et seina välissoojustus on umbes neli korda kallim kui seinatühemiku täitmine Termovahuga.

2. Täita seina õhuvahe puistmaterjalidega?

Nii saavutate vaid osalise efekti, kuna:

1) olgugi, et aeglasemalt, tsirkuleerib õhk täitematerjali graanulite vahel ikkagi;

2) paljude puistmaterjalide korral on vaja seina paigaldada niiskust isoleeriv kile, mida juba valmisehitatud maja seina ei ole aga enam võimalik paigaldada;

3) enamus puistaineid vajub aja jooksul seina sees kokku ja seina ülemisse ossa jääb tühi õhuvahe;

4) ilma fassaadiviimistlust rikkumata on seinte õhuvahet keeruline puistainetega täita.

3. Täita seina õhuvahe kivivillaplaatidega juba ehituse käigus?

Liitke kokku kõik materjali ostu-, transpordi-, laadimis- ja ladustamiskulud, täiendavate auru- ja tuuletõketega soojustuse paigaldamise kulud, ajakulud ja Te veendute, et seinte õhuvahede täitmine Termovahuga ei ole kallim, Teie aga säästate aega, pääsete tervest hulgast muredest.

Termovaht peatab õhu liikumise seinas täielikult, samas aga laseb seinal hingata, ei nõua mingit täiendavat isolatsiooni ja teenib ainulaadselt kaua.